وکیل انحصار وراثت - موسسه حقوقی وکیل خانواده

وکیل انحصار وراثت

وکیل انحصار وراثت

به چه شخصی وکیل انحصار وراثت گفته می شود؟

افرادی که فوت می کنند ممکن است مالی از خود بر جای گذاشته باشند. این مال و ثروت توسط وراث تقسیم بندی می شود. البته برای انجام این کار باید مراحل قانونی طی شود و به شکل قانونی وراث بتوانند کار انحصار وراثت را انجام دهند که برای این کار و برای روند قانونی باید به وکیل انحصار وراثت(به انگلیسی: Inheritance monopoly lawyer) مراجعه شود‌. وکیل انحصار وراثت شخصی می باشد که می تواند به راحتی و به صورت عادلانه مال و ثروت شخص فوت شده را تقسیم بندی کند‌. به این صورت به راحتی و بدون دردسر این عمل انجام می گیرد.

این وکیل ها با دریافت هزینه های مناسب می توانند شغل و حرفه خود را به راحتی انجام داده و به قانونی ترین شکل ممکن گواهی انحصار وراثت را صادر نمایند. در هر گوشه از جهان این وکلا به  نحو احسنت فعالیت خود را انجام می دهند که بر این اساس می توان به معتبرترین آنها مراجعه کرده و با صرف هزینه های فوق العاده پایین و مناسب کمک های لازم از وکیل انحصار وراثت را دریافت کرده و مال شخص فوت شده را تقسیم کرد.

همچنین این وکیل ها قبل از فوت شخصی که مال و دارایی دارد نیز در اختیار او بوده و راهنمایی های لازم را در زمینه تقسیم ارث و میراث به شخص صاحب مال می دهند. این شخص نیز می تواند بر اساس راهنمایی های وکیل انحصار وراثت قانونی و معتبر خود این فعالیت راانجام داده و وصیت نامه فرد دارای ثروت را ثبت نماید و  با اجازه موکل خود قبل از مرگ و یا بعد از مرگ آن را در اختیار وراث قرار دهد. وکلای فوق کار تقسیم اموال را بسیار آسان و بی درد سر نموده اند و امروزه نیز به راحتی در اختیار افراد بوده و نیاز افراد را به داشتن وکیلیی عالی بای انحصار وراثت برطرف می نمایند.

وکیل انحصار وراثت کرج
وکیل انحصار وراثت کرج

مدت زمان انجام انحصار وراثت

همان طور که قبلا نیز اشاره کردیم؛ در حال حاضر کار تقسیم اموال توسط  وکیل انحصار وراثت به میزان بالایی لنجام می گیرد. وکلای فوق در مدت زمان مشخص این فعالیت را انجام می دهند. انحصار وراثت دارای دو بعد محدود و نامحدود می باشد که در هر یک از آنها زمان مشخصی توسط وکلا صرف می شود و انحصار وراثت صورت می پذیرد.

مدت زمان انحصار وراثت محدود حدود ۱۰ روز می باشد. اما انحصار وراثت نا محدود ممکن است حدود ۴۰ روز طول بکشد.‌ این کار ممکن است با توجه به همکاری کردن و یا همکاری نکردن وراث طی مدت زمان های مختلفی انجام گیرد‌ . اگر وراث همکاری لازم را با وکیل انحصار وراثت داشته باشند در این صورت در زمان کمر کار انها انجام شده و سریع تر به اتمام می رسد. اما اگر این افراد همکاری نکنند کار آنها به طول انجامیده و ممکن است مشکلاتی نیز پیش آید. البته همکاری یکی از وراث کافی است تا به راحتی و در مدت زمان بسیار کمتر کار انحصار وراثت انجام گیرد.

هر کدام از وکلا بر اساس تخصص و تجربه خود نیز می توانند با طی زمان کم کار انحصار وراثت را انجام دهند که وکلای با تجربه تر و حرفه ای تر در زمان کمتر فعالیت می کنند.‌ به این منظور می توان به حرفه ای ترین و کاربلد ترین وکلا مراجعه کرده و برای انجام تقسیم بندی مال و ثروت خود با صرف زمان مناسب و کم بهترین و مقبول ترین فعالیت را با کمک و راهنمای این وکیل ها انجام داد و با رضایت مندی بالایی از حرفه و فعالیت و راهنمایی های آنها بدون هیچ گونه نگرانی از تجربه مهم و پرکاربرد آنها بهره لازم را برد.

وکیل انحصار وراثت کرج
وکیل انحصار وراثت کرج

مراحل انجام انحصار وراثت توسط وکلا

انحصار وراثت توسط وکلای مجرب و کاربلد در این زمینه انجام می گیرد. برای انجام این کار نیاز به طی مراحل مختلفی توسط وراث و وکلای انحصار وراثت وجود دارد که حتما باید به ترتیب برای انجام این عمل رعایت شده و دقت لازم به این مراحل شود. از مهم ترین مراحل انجام انحصار وراثت می توان موارد زیر را نام برد:

  • ابتدا باید استشهاد محضری تهیه شود که این استشهاد باید به تایید سه نفر شاهد برسد
  • از طریق دفاتر خدماتی باید ثبت درخواست انجام انحصار وراثت انجام گیرد
  • سپس باید دادخواست به دست شورای حل اختلاف برسد
  • پس از آن هویت وراث از ادره ثبت احوال به دست می آید
  • پاسخ نامه از ثبت احوال دریافت می شود
  • بعد از این مرحله پرونده مالیاتی متوفی تشکیل می شود
  • انتشار آگهی برای انحصار وراثت توسط وکلا انجام می گیرد
  • سپس صدور گواهی امور وراثتی توسط شورای حل اختلاف و مجرب ترین وکلا انجام می گیرد

به این شکل و با طی مراحل فوق وکلای انحصار وراثت شغل خود را به خوبی انجام داده و با جلب رضایت مندی وارثان کارآنها را در سریع ترین زمان ممکن حل می نمایند. با تهیه مدارک مورد نیاز برای انجام انحصار وراثت از جمله؛ شهادت نامه محضری، شناسنامه شخص فوت شده، سند ازدواج شخصی که فوت شده است، شناسنانه وراث و گوهی فوت مرحوم می توان کار انجام وراثت را سریع تر کرده و بدون مشکل این عمل را انجام داده و کار تقسیم بندی مال باقی مانده از مرحوم را به بهترین شکل ممکن انجام داد و انجام مراحل تقسیم بندی مال و اموال را سریع تر کرد.

گرفتن وکیل انحصار وراثت الزامی است؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت: خیر. حتما نیاز به بودن وکیل برای انجام این امور نمی باشد و وراث با همکاری یکدیگر و در آرامش می توانند کار تقسیم‌ بندی اموال را به نحو احسنت انجام دهند. اما بدون وکیل و با بی تجربگی افراد عادی این کار ممکن است بسیار طول بکشد و زمان زیادی از افراد گرفته شود. از این رو داشتن فردی که دارای تجربه کاری بالا در این زمینه می باشد؛ یعنی وکیل انحصار وراثت، امری مهم و اساسی است و می توان با گرفتن وکیل کار خود را به سرعت انجام داد.

این وکلا به قدری حرفه ای هستند که می توان با صرفه جویی در وقت و حتی زمان خود وکیل مورد نظر خود را گرفته و با کمک آنها بهترین فعالیت ممکن را انجام داده و انحصار وراثت را انجام داد و مال شخص فوق شده را  به صورت قانونی و مقبول تقسیم بندی کرد. همچنین اگر این وکلا نباشند  باید در طول روز به ادارات و مکان های مختلف رفت تا بتوان کار خود را انجام داد که این امر وقت و زمان بسیار زیادی را از وراث می گیرد. حتی ممکن است اختلاف بین افراد و یا همان وارثین وجود داشته  باشد که با  جود وکیل این مشکل می تواند در آرامش حل شود. با سپردن کارهای تقسیم بندی مال و ثروت به وکیل انحصار وراثت می توان بدون رفتن به ادارات دولتی مختلف و در کمترین زمان ممکن توسط این افراد حرفه یا شغل خود را انجام داد.

بر این اساس می توان به راحتی و با اطمینان کامل از وکلای فوق استفاده کرده و به بهترین شکل انحصار وراثت را انجام داد و وراث بدون مشکل و به صورت عادلانه با کمک و راهنمایی وکیل مجرب خود به مال خود دست یابند. به این شکل با توجه یه اینکه داشتن وکیل در امور انحصار وراثت الزامی نمی باشد نیز می توان آنها را به کار گرفته و از حرفه این افراد متخصص بهره لازم را برد.

وکیل انحصار وراثت کرج
وکیل انحصار وراثت کرج

هزینه وکیل انحصار وراثت

وکلای انحصار وراثت در هر سال بر اساس نرخ روز همان سال همانند هر وکیل دیگر فعالیت خود را انجام می دهند و در هر سال نرخ و هزینه این افراد متغیر می باشد. با توجه به نوع انحصار وراثت و مقدار مال و امول و تعداد ورثه هزینه وکلا نیز متغیر می باشد. همچنین بر اساس محدود و نامحدود بودن و با توجه به اینکه چه مدت زمان طول می کشد تا کار انحصار وراثت لنجام شود نیز هزینه ها متغیر بوده و وکلا به صورت قانونی و براساس نرخ روز این هزینه را از وراث دریافت می نمایند.

در حال حاضر در سال ۱۴۰۰ جدید ترین هزینه وکلای انحصار وراثت حدود ۳ الی ۴ میلیون می باشد که افراد می توانند نیمی از هزینه را در آغاز کار به وکیل پرداخت کرده و نیمی دیگر از آنها را پس از پایان در اختیار وکلا قرار دهند. می توان با توجه به توافق وکیل و وارث هزینه ها را در مدت زمان های مختلف پرداخت کرده و به این  شکل از کمک و همکاری های این وکیل های با استعداد و با تجربه بهره مند شد.

برای بهره مندی از تمامی خدمات و راهنمایی های وکلای انحصار وراثت مجموعه ما می توانید به اطلاعات این سایت مراجعه کرده و با پرداخت به موقع تمامی هزینه ها و البته با صرف هزینه های بسیار عالی و مناسب از تمامی راهنمایی های وکلای فوق بهره لازم را ببرید. همچنین می توانید تقسیم مال شخص فوت شده را به عالی ترین شکل ممکن به انجام رسانده و از این وکلا و حرفه آنها رضایت مندی بالایی داشته باشید.

دکمه بازگشت به بالا