طلاق توافقی - موسسه حقوقی وکیل خانواده

طلاق توافقی چیست و چه مراحلی دارد؟

طلاق توافقی نوعی از طلاق است که در آن زوجین با قبول تمام ناسازگاری‌هایی که با یکدیگر دارند، به انجام طلاق رضایت دارند و خود آن‎ها در رابطه با کلیه مسائل مربوط به حضانت فرزندان،  مهریه،  نفقه و … توافق می کنند و صرفا آن را به دادگاه اعلام می‌‎کنند.

شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در رابطه با طلاق توافقی و نحوه ثبت آن، با مشاورین حقوقی متخصص طلاق سایت وکیل خانواده ارتباط برقرار کنید.

طلاق توافقی چه شرایطی دارد؟

در طلاق توافقی مهم ترین شرط رضایت طرفین برای انجام طلاق است، زوجین می توانند به کمک وکیل طلاق توافقی کار طلاق خود را انجام دهند. وکلای طلاق توافقی گروه وکیل خانواده از متخصص ‎ترین وکلا در حوزه خانواده می باشند که می توانند به شما کمک کنند.

در توافق زوجین برای طلاق باید بحث حضانت فرزندان، مهریه، نفقه و تمامی مسائلی که مرتبط به زوجین است، مورد توافق قرار بگیرد.

ذکر این نکته لازم است که  در رابطه با حضانت فرزندان، زوجین باید در رابطه با اینکه فرزند خود تا چند سالگی نزد پدر یا مادر زندگی کند و همچنین در رابطه با زمان ملاقات هر یک از پدر و یا مادر به توافق برسند.

پیشنهاد می شود انجام کلیه این مراحل طلاق توافقی زیر نظر وکیل متخصص خانواده انجام بگیرد تا در کمترین زمان ممکن، طلاق انجام شود.

طلاق توافقی چه مراحلی دارد؟

مرحله 0

بنابر توافقی بودن طلاق، درخواست ارائه شده از سوی دادگاه به مراکز مشاوره خانواده ارجاع داده می ‌شود. طبق ماده ۲۵ قانون حمایت خانواده، مرکز مشاوره وظیفه دارد تا بین زوج سازش برقرار کند. در صورتی که زوجین از درخواست خود پشیمان نشوند، موارد توافق مشخص شده برای تعیین تکلیف و اتخاذ تصمیم نهایی به دادگاه بازگردانده می ‌شود.

مرحله 0

در این مرحله دادگاه به بررسی موارد توافق شده می ‌پردازد و باز هم تلاش می ‌کند تا بین طرفین سازش ایجاد کند. در صورت عدم پذیرش توافق توسط زوجین گواهی عدم امکان سازش صادر می ‌شود.

مرحله 0

در این مرحله زوجین باید به دفاتر رسمی ازدواج طلاق مراجعه کنند.

مرحله 0

پس از قطعی شدن گواهی عدم امکان سازش، رای نهایی که توسط دادگاه صادر شده به دفاتر رسمی ازدواج / طلاق ابلاغ می ‌شود.

مرحله 0

در این مرحله زوجین باید طی مدت زمان سه ماهه گواهی عدم امکان سازش را به دفترخانه تحویل بدهند.

مرحله 0

پس از گذراندن تمامی مراحل قید شده، صیغه طلاق با رعایت تمامی جهات شرعی در دفترخانه یا محل دیگر اجرا می شود.

طلاق توافقی

مزایای استفاده از وکیل طلاق توافقی

اگر شما قصد انجام طلاق توافقی دارید تنها لازم است با دادن وکالت به یک وکیل متخصص طلاق توافقی و بدون نیاز به حضور در جلسات دادگاه و دادرسی،  بتوانید به خواسته خود و طلاق توافقی دست پیدا کنید.

هزینه وکیل طلاق توافقی بر حسب میزان تخصص و تجربه وکیل مربوطه در حوزه خانواده و طلاق مشخص میشود. وکیل متخصص طلاق توافقی میتواند با استفاده از تبحر خود در سریع‎ترین زمان ممکن امور طلاق شما را انجام دهد.

اگر هر سوالی در رابطه با مراحل طلاق توافقی و چگونگی اقدام برای طلاق دارید، میتوانید با مشاورین حقوقی آنلاین طلاق توافقی ارتباط برقرار کنید و به جواب سوالات خود از طریق  مشاورین متخصص گروه وکیل خانواده برسید.

انجام طلاق توافقی چه مدت زمان طول میکشد؟

انجام طلاق توافقی رابطه مستقیمی با استفاده شما از وکیل متخصص طلاق توافقی دارد. زمان انجام طلاق توافقی بستگی به این دارد که آیا خودتان آن را انجام می دهید و یا انجام آن را به وکیل متخصص می سپارید.

پیشنهاد می شود تا با استفاده از وکیل طلاق توافقی، به انجام طلاق خود سرعت ببخشید زیرا وکیل ماهر می تواند با استفاده از تجربه و تخصص خود زمان رسیدگی به پرونده شما را تا حد زیادی کاهش دهد.

به دلیل آشنا نبودن زوجین با مراحل قانونی انجام طلاق توافقی در صورت عدم استفاده از وکیل مدت زمان دریافت گواهی عدم سازش از دادگاه میتواند چندین ماه زمان ببرد.

با استفاده از خدمات مشاورین حقوقی و وکلای متخصص طلاق توافقی گروه وکیل خانواده می توانید انجام این روند را تا حد بسیار زیادی کاهش دهید و بسیار سریع تر به خواسته خود برسید.

طلاق توافقی

تکلیف مهریه در طلاق توافقی چه می شود؟

اگر طلاق به درخواست مرد باشد، زوجه می تواند مهریه خود را طلب کند و مرد موظف است تمامی حقوق زوجه را پرداخت نماید. همچنین اگر طلاق به درخواست زن باشد نیز زوجه می تواند مهریه خود را طلب کند.

اما در طلاق توافقی، اصل بر توافق زوجین می باشد. زن می تواند اگر در طلاق توافقی تمایل به مطالبه مهریه خود داشت، آن را از مرد مطالبه کند، ولو اینکه زوجه تمایلی به طلب مهریه خود نداشته باشد و می تواند آن را به مرد ببخشد.

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با مهریه و نحوه اجرای آن در طلاق توافقی، می توانید با دریافت مشاوره حقوقی تلفنی از مشاورین حقوقی متخصص طلاق توافقی به پاسخ سوالات خود برسید.

طلاق توافقی

مقالات مرتبط با طلاق توافقی

وکیل طلاق

وکیل طلاق

به حال این سخن را شنیده‌اید یا نه که گفته می‌شود طلاق حلال‌ترین حرام خدا است. با اینکه هنوز هم جامعه دید بدی به این

ادامه مطلب »

سوالات متداول طلاق توافقی

پاسخ : بله زوجین در صورت نداشتن وکیل جهت ثبت دادخواست طلاق توافقی میبایست به همراه هم به دفاتر خدمات قضایی مراجعه کنند

پاسخ: در صورت همکاری زوجین و تعیین دو وکیل همزمان زمان تقریبی زیر 30 روز از زمان ثبت دادخواست می باشد

پاسخ: طلاق توافقی همانطور که از نامش پیدا هست زوجین میبایست با هم  به توافق رسیده و بر سر مسایل مالیوفرزندان و…توافق رسیده  باشند

دکمه بازگشت به بالا