وکیل مهریه - موسسه حقوقی وکیل خانواده

وکیل مهریه

وکیل مهریه

مهریه یکی دیگر از حقوق زوجه ها است و زوج وظیفه دارد تا مقدار مهر را که از قبل تعیین و ثبت شده است را پرداخت نماید. در این بین اگر پرداخت مهریه با مشکل مواجه شود زن می تواند شکایت کرده و از راه قانونی مهریه خود را دریافت نماید.

وکیل مهریه(به انگلیسی: dowry lawyer) نیز شخصی می باشد که برای روند هر چه سریع تر این موضوع می توان او را بر روی کار آورده و از او راهنمایی ها و کمک های لازم را خواسته و در سریع ترین زمان ممکن حق خود را از مهریه به کمک این وکلای مجرب دریافت کرد.

در این مقاله قصد داریم تا شما را با وظایف مهم وکیل مهریه آشنا کنیم. با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم در مورد این وکیل حقوقی مجرب را به دست آورده و اگر در زمینه مهریه مشکلی به وجود آمد با کمک این وکلا و شناخت هر چه بیشتر آنها با اطمینان کامل امور خود را به آنها سپرده و به نتیجه ای مطلوب و قانونی دست یابید.

وکیل مهریه کیست؟

مهریه چیزی است که در زمان انجام عقد با توجه به توافق هر دو طرف مال یا چیزی از طرف مرد باید به زن تعلق گیرد. زن نیز می تواند در طول دوران زندگی و یا پس از طلاق این حق خود را دریافت نماید. اما ممکن است در برخی موارد مرد از دادن نفقه چه در دوران زندگی و چه در دوران پس از طلاق سر باز زند. در این صورت باید از طریق قانونی اقدام کرده و برای اینکه بتوان کارهای حقوقی دریافت مهریه را به درست ترین و سریع ترین شکل ممکن انجام داد باید وکلایی را در نظر داشته و به وکیل مهریه مراجعه کرده و دادخواست خود را به کمک این وکلای مجرب و حرفه ای و کاملا متخصص و مورد اعتماد تنظیم کرد.

وکیل مهریه می تواند با در نظر داشتن شرایط و مدارک اقدام به تنظیم شکایت کرده و با طی کردن مراحل قانونی، مهریه موکل خود را دریافت کند. گرفتن مهریه توسط وکیل، نیازمند توجه به موارد و مدارکی می باشد که با وجود تکمیل تمامی این موارد کار وکیل و موکل راحت تر می شود و می توان به شکل سریع تر به نتیجه ای مطلوب در این زمینه دست یافت. از جمله این موارد می توان گزینه های زیر را نام برد:

 • مهریه باید قابل تملک به وسیله زن باشد
 • مهریه باید معلوم باشد و به گونه ای باشد که جهالت طرفین منتفی شود
 • از منفعت عقلایی مشروعی برخوردار باشد
 • قابل تسلیم از سوی مرد باشد و مرد بتواند به راحتی با توجه به مال و دارایی هایی که دارد مهریه را پرداخت کند
 • زن مدارک معتبری داشته باشد تا ثابت کند مهریه ای از مرد دریافت نکرده است یا مرد از دادن مهریه سر باز می زند
 • مهریه ای که تعیین کرده اند از قبل با مهر و امضایی معتبر در مراکز قانونی و دولتی ثبت شده باشد

به این شکل گرفتن حق مهریه به وسیله وکیل کاردان مهریه به راحتی میسر می باشد و می توان با در نظر داشتن آنها بهترین فعالیت را برای گرفتن حق خود انجام داده و با راهنمایی ها و مشاوره های این وکلا به حق قانونی و شرعی خود دست یافت.

وکیل مهریه
وکیل مهریه

مهریه برای عقد موقت و دائم

مهریه یکی از حقوق قانونی زن ها می باشد که چه در عقد دائم و چه در عقد موقت به زن تعلق می گیرد. این حق قانونی در دوران عقد دائم در طول زندگی و بعد از طلاق قابل دریافت می باشد و حق قانونی زن است که مهر خود را دریافت کند. مگر اینکه به اختیار خود مهریه را ببخشد که این نیز امری اختیاری و مربوط به زن است. در عقد موقت نیز با توجه به اینکه زن وظیفه همسری خود را به جای آورده باشد پس از فسخ شدن عقد نیز مهریه به زن تعلق می گیرد و زن می تواند حق خود را به مقداری که تعیین شده است دریافت نماید.

مهریه در عقد دائم و موقت اگر به راحتی قابل دریافت نباشد وکیل حقوقی می تواند این امر را آسان تر کند. وکیل مهریه با راه قانونی و با انجام مشاوره های حضوری و غیر حضوری به موکل خود می تواند آنها را در امر گرفتن حق مهریه خود یاری کند و موکل می تواند به صورت قانونی بر اساس دارایی مرد در زمان های مشخص و تعیین شده از طرف دادگاه مهریه خود را دریافت کند. از این رو در بیشتر زمان ها داشتن وکیل مهریه برای گرفتن حق خود امری مهم و اساسی می باشد و با وجود آنها کار گرفتن مهریه بسیار راحت و آسان می شود.

این وکلا در سراسر ایران به صورت قانونی و حرفه ای فعالیت خود را انجام می دهند که می توان‌ به مجرب ترین و حرفه ای ترین آنها مراجعه کرده و اقدامات لازم را برای دریافت مهریه به کمک آنها انجام داده و به این صورت بدون ایجاد هیچ گونه نگرانی و مشکلی به حق خود دست یافت.

ویژگی های وکیل مهریه

وکیل مهریه خوب در هر کجای این کشور وجود دارد که تمامی افراد به این صورت می توانند به راحتی امور خود را به آنها بسپارند. این وکلا باید دارای خصوصیاتی باشند که بتوان با توجه به آنها به صورت کامل تر به آنها اعتماد کرده و کمک های لازم را از آنها دریافت نمود. خصوصیات و ویژگی های چنین وکلای مجرب شامل موارد بسیار زیادی می باشد که از جمله این ویژگی ها می توان موارد زیر را نام برد:

 1. باید در زمینه مشکلات خانوادگی و حق مهریه تسلط کامل را داشته باشد و باید در میان دیگر وکلا و بسیاری از افراد زبان زد بوده و اعتبار و تخصص و مهارت بالای آنها برای همگان امری شناخته شده باشد
 2. بهترین وکیل مهریه دارای ویژگی های دیگری همچون شناخته شدن در تمامی نقاطی که در آن شهر کار خود را انجام می دهد می باشد. وکلای خوب مهریه در هر شهر بسیار مشهور هستند و می توانند به راحتی از موکل خود نیز دفاع کنند و از این جهت قابل اعتماد می باشند
 3. وکیل مهریه حرفه ای و مجرب باید دارای علم کافی در این زمینه بوده و بهترین شیوه ها را بلد باشد تا بتواند از موکل خود دفاع کرده و حق او را دریاف کند و همچنین باید قدرت کلامی بالایی نیز داشته باشد
 4. بهترین وکیل مهریه در سراسر ایران دارای مدارک معتبری برای انجام فعالیت خود هستند و در کنار این مدارک قدرت و تخصص بالایی برای انجام اموراتوحقوقی خود را داشته و در هر زمان در تمامی پرونده های خود موفق هستند و رضایت مندی موکلان خود را فراهم می کنند

این ویژگی ها در چنین وکلای مجرب و حرفه ای وجود دارد و هر فردی می تواند برای انتخاب بهترین وکیل مهریه و تنظیم دادخواست مهریه با این وکلا از راه های ارتباطی عالی و سریع در ارتباط بوده و راهنمایی های لازم را از آنها کسب کنند و با کمک آنها میزان مهریه خود را که هر چقدر می باشد به آسان ترین شکل ممکن دریافت نماید.

وکیل مهریه
وکیل مهریه

معایب نداشتن وکیل مهریه

همان طور که می دانید هر فردی در امور حقوقی نیازمند یک مشاور حقوقی مجرب و حرفه ای می باشد که بتواند کار خود را با خیال آسوده به آنها سپرده و به بهترین نتایج برسد. برای امر گرفتن مهریه نیز وجود وکیل الزامی می باشد و با داشتن وکیل مهریه می توان از مزایای وجود چنین وکلا از جمله انجام هر چه سریع تر امور حقوقی، رسیدن به نتیجه ای مطلوب در بهترین زمان ممکن بدون ایجاد مشکل در آینده، وجود یک شخص متخصص در کنار خود و انجام امور حقوقی خود با کمک آنها، رفع نگرانی ها با وجود این وکلا و اطمینان خاطر حاصل کردن که حتما مشکل حل می شود، انجام ندادن کارهای حقوقی خود در امر مهریه بدون بی تجربگی با وجود این وکلا و هزاران مزیت های دیگر بهره مند شد.

اما نداشتن وکیل مهریه خوب و با استعداد اصلا خوب و مورد قبول نمی باشد و با نبودن این وکلا علاوه بر این که افراد از مزیت های وجود چنین افرادی برخوردار نمی شوند، بلکه معایبی نیز برای آنها دارد و افراد با برخورداری از این معایب بدون حضور وکیل مهریه نمی توانند کارهای خود را حل کنند. از مهم ترین معایب نبودن یک وکیل مهریه خوب و حرفه ای می توان موارد زیر را نام برد:

 • با نبودن وکیل مهریه افراد معمولی تخصص وکیل را نداشته و نمی توانند در پرونده خود موفق شوند و کار حقوقی آنها طول می کشد و حتی ممکن است در آخر به نتیجه ای خوب نرسند و حق آنها ضایع شود
 • نداشتن وکیل مهریه می تواند زیان های بسیار زیاد دیگری همچون نامعتبر بودن مدارک را جلوه دهد و طرف مقابل بتواند در مقابل دادگاه موفق تر باشد و به راحتی از دادن مهریه امتناع کند.
 • نبودن وکیل مهریه و نداشتن تجربه و تخصص و مهارت وکیل توسط یک فرد معمولی ممکن است افراد را با مشکل مواجه کرده و آنها را خسته کند.
 • بدون حضور وکیل مجرب فرد باید به تنهایی کار خود را انجام داده و به مراجع قضایی و حقوقی و دولتی مختلفی سر بزند که این موضوع نیز بسیار سرسام آور می باشد و با وجود چنین وکلایی می توان از شر این مشکل رهایی یافته و حتی با حضور این وکلا به صورت غیر حضوری نیز مشکلات خود را به آنها سپرده و حل کرد.

با توجه به آگاهی بسیاری از افراد از نبودن وکیل مهریه، این افراد به راحتی و به صورت اصولی مجرب ترین وکلای حقوقی مهریه را یافته و برای حل اختلافات خود از آنها کمک ها و راهنمایی های لازم را دریافت می کنند و به این صورت از شر معایب نبود این وکلا در امان بوده و با بهره مندی از مزایای وجود چنین وکلایی امور و فعالیت های خود را به بهترین شکل ممکن به انجام می رسانند.

وکیل مهریه
وکیل مهریه

وکیل مهریه مرد یا زن

وکیل مهریه در هر دو جنس مرد و زن روی کار بوده و هر دوی آنها به نحو احسنت فعالیت های خود را در زمینه دریافت مهریه انجام می دهند. هر دوی این وکلا مدارک کافی و لازم و تجربه و تخصص بالایی دارند و پرونده های موفق بسیار زیادی را نیز دارا می باشند. از این رو می توان در امر دریافت مهریه به آنها اعتماد کامل داشته و به کمک آنها فعالیت های مختلف خود را انجام داد و نیازهای مختلف خود را برطرف کرده و مهریه خود را توسط وکیل مهریه مرد یا زن دریافت نمود.

در برخی از زمان ها نیز افراد اشتیاق بالایی به گرفتن مهریه هم جنس خود دارند که آنها را بیشتر درک کرده و در این امر انها را به راحتی یاری کند. از این رو خانم ها وکیل مهریه زن را انتخاب کرده و مردهایی که ادعا دارند توان پرداخت مهریه را نداشته و یا مهریه زن خود را پرداخت کرده اند از وکیل مهریه مرد استفاده می کنند که در هر دو صورت با متخصص بودن و کاربلد بودن وکیل مشکل آنها حل و برطرف می شود و هر دو زن و مرد می توانند به نتیجه ای مطلوب و عالی به کمک این وکلای خاص و حرفه ای برسند.

این وکلا در سراسر ایران وجود دارند که در دفاتر حقوقی شناخته شده و قانونی فعالیت می کنند و می توان به آسانی به این مراکز مراجعه کرده و وکیل مورد نظر خود را انتخاب کرد. پس از انتخاب وکیل و ارائه مدارک لازم به آنها جهت رسیدگی به امور خود می توان هزینه های بسیار مناسبی را برای این امر پرداخت کرده و به راحتی فعالیت های خاص خود را به انجام رساند و به این صورت به حق قانونی خود از مهریه مورد نظری که تعیین شده است رسید. به این صورت نیز می توان از این وکلا رضایت مندی بالایی داشته و از زحمات و فعالیت های عالی و خاص آنها بهره مند شد و در امور خانوادگی دیگر نیز با اطمینان کامل فعالیت های حقوقی و قانونی خود را به آنها سپرده و بهترین نتایج را از کار و فعالیت آنها مشاهده کرد.

به همین منظور برای تمامی مشکلات خود در این زمینه می توانید مطالب این سایت را مطالعه کرده و پاسخ بسیاری از سوالات حقوقی خود را بیابید. برای بهره مندی از خدمات مشاوره حقوقی با وکلای این مجموعه در تماس باشید.

دکمه بازگشت به بالا