طلاق یک طرفه - موسسه حقوقی وکیل خانواده

طلاق یک طرفه چیست؟

طلاق یک طرفه آن نوع از طلاق است که در آن فقط زن و یا مرد خواستار طلاق می باشند . طرف دیگر به هردلیلی قصد انجام طلاق ندارد. زمانی که هر یک از زوجین بخواهند به صورت یک طرفه از همسر خود جدا شوند، بایستی اقدام به طرح دادخواست طلاق به دادگاه بکنند.

طلاق یک طرفه

 انجام طلاق یک طرفه دارای نکات قانونی و مراحل رسیدگی پیچیده‌ای می باشد، به صلاح است که در این مورد برای رسیدن به نتیجه بهتر از خدمات وکیل طلاق یک طرفه بهره‎ مند شوید.

با استفاده از تجربه و تخصص وکلای مخصوص دعاوی خانواده شما بسیار شانس بالاتری برای رسیدن به حق و حقوق قانونی خود دارید.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط طلاق یک طرفه و مراحل قانونی آن، می توانید از خدمات مشاورین حقوقی آنلاین طلاق یک طرفه مجموعه و وبسایت وکیل خانواده بهره‎ مند شوید.

تمامی مشاوران حقوقی و وکلای طلاق یک طرفه وبسایت وکیل خانواده، از بهترین و متخصص ترین افراد در حوزه دعاوی خانواده در کشور می باشند.

با توجه به شرایط ذکر شده در قانون، میتوان برداشت کرد که طلاق یک طرفه ضوابط و مراحل قانونی بسیار متفاوتی نسبت به طلاق توافقی دارد، که به همین جهت بهره ‎بردن از خدمات وکیل متخصص طلاق یک طرفه، می تواند به انجام این مراحل و رعایت ضوابط قانونی سرعت ببخشد.

ماده 1000

طبق نص صریح ماده 1133 قانون مدنی، مرد هر زمان که بخواهد میتواند زوجه خود را طلاق دهد مشروط به اینکه شرایط مقرر در قانون رعایت شود. اما در طرف دیگر برای طلاق یک طرفه زن از همسر خود، باید شرایطی به موجب قانون برقرار شود.

ماده 1000

به موجب ماده 1129 قانون مدنی، در صورت استنکاف شوهر از پرداخت نفقه و عدم امکان اجرا حکم محکمه و الزام او به دادن نفقه، زن می تواند برای طلاق به دادگاه رجوع کند و دادگاه مرد را اجبار به طلاق زوجه می کند. همچنین است، در صورتی که مرد توانایی پرداخت نفقه را نداشته باشد، حکم همین ماده از قانون مدنی لازم الاجرا است.

ماده 1000

به علاوه قانون‎گذار در ماده 1130 قانون مدنی به شرایط دیگری برای طلاق یک طرفه زن پرداخته است. به موجب این ماده در صورتی که دوام زوجیت موجب عسر و حرج زوجه باشد، وی می تواند برای طلاق به دادگاه مراجعه کند و در صورتی که دادگاه بتواند عسر و حرج را ثابت نماید، زوج را اجبار به طلاق می کند.

خدمات مشاورین حقوقی آنلاین طلاق یک طرفه

ضروری است برای رسیدن به موفقیت در هر امری، از خدمات متخصص ‎ترین افراد در آن حوزه باید استفاده کنید.

مشاورین حقوقی آنلاین طلاق یک طرفه سایت وکیل خانواده، جمعی از بهترین و ماهر‎ترین مشاورین در دعاوی خانوده می باشند. برای کسب بهترین نتیجه و قبل از هر اقدام، نخست با مشاورین حقوقی دعاوی خانواده مجموعه وکیل خانواده به صورت آنلاین و یا تلفنی ارتباط برقرار کنید.

سوال بسیاری از افراد این است که استفاده از خدمات مشاورین حقوقی چه فایده‌‎ای دارد؟

در قانون ایران به دلیل مواد قانونی زیاد و متنوع و همچنین وجود رویه‌های قضایی بی‎شمار، به نوعی شما تنها با کمک یک مشاور و یا وکیل متخصص میتوانید به حق و حقوق قانونی خود دست پیدا کنید.

مشاوره تلفنی طلاق

مشاوره حقوقی تلفنی طلاق یک طرفه

مشاورین حقوقی تلفنی طلاق یک طرفه در هر زمان آماده می باشند تا به سوالات شما در رابطه با طلاق یک طرفه و مراحل قانونی آن پاسخ دهند.

مهم نیست ساکن کجا هستید، شما می توانید با وکلای آنلاین طلاق یک طرفه ارتباط برقرار کنید تا از تخصص آن‎ها در امور دعاوی خانواده بهره‎مند شوید.

بنابراین با تفسیر تمامی توضیحات، اگر به دنبال طلاق یک طرفه هستید و از نحوه انجام و مراحل قانونی آن اطلاعی ندارید، سریعا با مشاورین حقوقی متخصص دعاوی خانواده ارتباط برقرار کنید تا به جواب تمامی سوالات خود در رابطه با طلاق و نحوه انجام آن برسید.

سوالات متداول طلاق یکطرفه

پاسخ :مدارک شناسایی، عقد نامه و یا رونوشت عقدنامه ، دلایل و مدارک جهت ثبت پرونده طلاق

پاسخ: معمولا بین یک الی 3 ماه البته بستگی به تعیین تکلیف مسایل مالی زوجه توسط زوج دارد

دکمه بازگشت به بالا