حضانت - موسسه حقوقی وکیل خانواده

حضانت فرزندان یکی از حقوق و در عین حال تکالیف والدین است  که قانون برای نگهداری کودک آن را به صورت مشترک به والدین سپرده است.

 اما آن‎ ها می توانند این وظیفه را با توافق  چه با یک دیگر و یا به صورت فردی انجام دهند.

حضانت فرزندان

وظیفه حضانت و نگهداری فرزند چه جنسیت او پسر و یا چه دختر باشد تا زمان 7 سالگی بر عهده مادر است.

حضانت فرزند پسر

پسر نیز از سن 7 سالگی تا 15 سالگی و تا رسیدن به سن بلوغ  نزد پدر خود زندگی می کند.   سپس به مانند دختر می تواند پدر یا مادر را برای ادامه زندگی انتخاب کند.

حضانت فرزند دختر

به این صورت که دختر پس از 7 سالگی و تا سن 9 سالگی و رسیدن به بلوغ  نزد پدر خود زندگی می کند . سپس او می تواند به تشخیص خود پدر یا مادر را برای ادامه زندگی انتخاب کند.

همانطور که گفته شد حضانت فرزند بر طبق قانون تا 7 سالگی با مادر و پس از آن با پدر می باشد. اما برطبق اصل حاکمیت اراده و آزادی قرارداد‎ها زوجین می توانند بر خلاف این موضوع توافق کنند.

به همین دلیل پس از طلاق توافقی زوجین می توانند با توافق و تراضی میان خود، حضانت فرزندان خود را به طور کل به پدر یا مادر اعطا کنند و این رویه مورد پذیرش قانون نیز می باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با چگونگی گرفتن حضانت فرزند خود از لحاظ قانونی، می توانید با متخصص ترین وکلای آنلاین حضانت در این رابطه مشورت کنید.

آیا زن در قبال بخشیدن مهریه، می تواند حضانت فرزند خود را به عهده بگیرد؟

در قوانین خانواده ایران این موضوع مطرح نشده است . اما زوجین می توانند بر اساس اصل حاکمیت اراده و آزادی قرارداد‎ها با توافق و تراضی میان خود حضانت فرزند مشترک خود را به طور کامل به پدر و یا مادر بدهند.

تحت چه شرایطی میتوان حضانت فرزند را از پدر یا مادر سلب کرد؟

در ماده 1173 قانون مدنی از مصادیق عدم مواظبت و یا انحطاط اخلاقی هر یک از والدین مواردی را ذکر کرده است  . که تحت این شرایط دادگاه می تواند تصمیمی دیگر در رابطه با حضانت فرزند اتخاذ کند.

بنابراین در صورتی که با جمع شرایط ذکر شده در قانون، سلامت جسمی و یا تربیت اخلاقی طفل در طول حق حضانت مادر و یا پدر تهدید شود و در معرض خطر قرار بگیرد، میتوان تصمیمی دیگر در رابطه با حضانت طفل اتخاذ کرد.

شما میتوانید با دریافت مشاوره حقوقی تلفنی و آنلاین حضانت، سوالات خود در رابطه با چگونگی گرفتن حق حضانت فرزند خود را از بهترین وکلای حضانت سوال کنید و به حق و حقوق قانونی خود دست پیدا کنید.

نحوه تنظیم دادخواست حضانت و مراحل قانونی گرفتن حق حضانت

در مرحله اول لازم است پس از جمع آوری مدارک مورد نیاز و اقدام از طریق وکیل متخصص حضانت.

 درخواستی مبنی بر گرفتن حق حضانت فرزند خود را به دادگاه ارائه دهید.

وکیل حضانت فرزندان می تواند به شما در پیشبرد اهدافتان کمک شایانی کند و سبب شود تا شما هرچه سریع تر به هدف خود، یعنی گرفتن حق حضانت فرزندتان از طریق قانونی نزدیک تر شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با چگونگی تنظیم دادخواست حضانت و مدارک مورد نیاز، با بهترین و متخصص ترین وکلای آنلاین حضانت در ارتباط باشید.

دریافت مشاوره حقوقی حضانت

دریافت مشاوره از مشاورین حقوقی حضانت فرزندان می تواند به شما کمک بزرگی در شناختن حقوق قانونی‎تان بکند و سبب شود . که سریع تر به هدف خود یعنی گرفتن حق حضانت فرزندتان برسید.

برای دریافت مشاوره کافی است تا با بهترین مشاورین حقوقی آنلاین حضانت در ارتباط باشید.   با دریافت بهترین راه حل‎ ها به حق حضانت فرزند خود نزدیک تر شوید.

مقالات مرتبط با حضانت

دکمه بازگشت به بالا