سه روش ساده برای طلاق بدون رضایت شوهر - موسسه حقوقی وکیل خانواده
طلاقطلاق یک طرفه

سه روش ساده برای طلاق بدون رضایت شوهر

طلاق بدون رضایت شوهر

در این مقاله به بررسی روشهای طلاق بدون رضایت شوهر می پردازیم آیا فکر می کنید با بروز یک مشکل در زندگی، راه نجاتی وجود ندارد؟   دیگر نمی توان به خواسته خود رسید؟ خیر، بلکه باید با راه های قانونی و صحیح رسیدن به حق خود آشنا شد . آیا بدون مشورت با اشخاص ماهر و کاردان، می توان به حقوق خود دست یافت؟ خیر

طلاق بدون رضایت شوهرکمک ها و توصیه های اشخاص متخصص را هم نباید نادیده گرفت.  بخصوص وقتی که در جریان زندگی خطراتی بانوان را تهدید می کند. مثلاً اگر خانمی بدون مشاوره با یک وکیل از دادگاه تقاضای طلاق نماید.   درحالی که نمی داند باید چه بخواهد و چه بگوید و چه کار کند.   در جلسه دادگاه شرکت نماید و چون نتوانسته اعتیاد یا فساد اخلاقی شوهرش را اثبات کند . قاضی تقاضای او را رد کند . این بار باید با خفت و حقارت و ترس بیشتری، با همسر خود زیر یک سقف مشترک به زندگی ناخوشایندش ادامه دهد.

 

به همین دلیل گروه تخصصی وکیل خانواده در این مقاله قصد دارد که سه راه کار تقاضای طلاق توسط زن را که در بیشتر موارد موفقیت آمیز بوده و توانسته زن را از مخمصه ای که در آن قرار گرفته؛ نجات دهد بیان کند.  که به شرح و توضیح آن می پردازیم.

اولین راه، مراجعه به قانون

اولین راه کاری که می تواند تقاضای طلاق توسط زن را ممکن سازد؛ مراجعه به قانون است. قانونگذار در سه مورد به زن اجازه می دهد تا از دادگاه تقاضای طلاق نماید. اول، زمانی که مرد، نفقه زن را پرداخت نمی کند. و تلاش های دادگاه هم برای دریافت نفقه بی فایده بوده باشد. دوم، زمانی که زن، در چنان تنگنا و فشار و اذیتی قرار دارد که واقعاً نمی توان از او توقع داشت که به چنین وضعیتی ادامه دهد. مثل وقتی که اعتیاد شوهر، به اندازه ای شدید باشد که نتوان به عنوان مرد زندگی یا یک موجود سالم و بی خطر به او نگاه کرد.

یا وقتی که شوهر، سابقه محکومیت کیفری داشته باشد. و یا اینکه زن را کتک بزند. یا زمانی که فحاشی کند. و همچنین در موردی که به زن خود نسبت هرزگی و بی ناموسی دهد. یا نمی توان از زن انتظار داشت که وقتی مرد او به بیماری سخت و غیر قابل علاج و طولانی مبتلا شده؛ شرایط را تحمل نموده؛ و اقدام به درخواست طلاق نکند. سومین موردی که در قانون، برای زن حق تقاضای طلاق پیش بینی شده است؛ زمانی است که شوهر برای مدتی طولانی غیبت کرده باشد. و در این مدت هیچ خبری از او نشده باشد.

دومین راه، قانع کردن مرد برای امضا شروط عقدنامه

طلاق بدون رضایت شوهردومین راه کار برای ممکن شدن تقاضای طلاق توسط زن، قانع کردن مرد برای امضای شروط ذکرشده در عقدنامه است. که البته بیشتر مردان، به دلیل شور و شوق و دانش کمی که به هنگام ازدواج دارند؛ این شروط را امضا می کنند. تخلف از هر کدام از این شرط ها، راه را برای درخواست طلاق توسط زن آسان می کند. برخی از این شرط ها را که ممکن است در قانون نیز آمده باشد؛ به شرح زیر بیان می کنیم: مواردی که شوهر از پرداخت نفقه زن خودداری کند. سوم، موردی که شوهر دیوانه باشد. و چهارم، زمانی که شغل شوهر، مخالف با مصلحت زن و یا آبرو و شأن او باشد؛ می تواند به دادگاه دادخواست طلاق بدهد.

سومین راه، قانع کردن مرد درقبال وظایف زندگی

سومین راه کار این است که بتوانید شوهر خود را قانع کنید تا درقبال وظایفی که در زندگی مشترک برعهده دارید؛ حق تحصیل، حق تعیین مسکن، و حق حضانت فرزندان  و … را به شما واگذار نماید. و نیز شما وکیل او باشید تا درصورت تخلفش از عهد خود، بتوانید با رجوع به دادگاه خود را مطلقه سازید. این راه کار، بیشتر در جاهایی مفید است که خواسته های موردنظر زن، در قانون یا شروط ضمن عقد بیان نشده باشد.

گروه حقوقی تخصصی وکیل خانواده می تواند با استفاده از روش های بالا، طلاق بانوان را در کمترین زمان و با هزینه ای نازل فراهم نماید.

0

امتیاز کاربر: 4.6 ( 1 نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا