اعسار در پرداخت مهریه + وکیل مجرب - موسسه حقوقی وکیل خانواده
مهریه

اعسار در پرداخت مهریه + وکیل مجرب

اعسار در پرداخت مهریه (به انگلیسی: insolvency؛ در ادامه با آن بیشتر آشنا می‌شویم)، موضوعی است که در همه جوامع وجود داشته و ناشی از ازدواج است. ازدواج تداوم بخش نسل و ادامه حیات انسان‌ها بر روی این کره خاکی است و رسوم خاص خود را دارد. برگزاری مراسم عقد و شادی‌کنان، تعیین مقدار توافقی مهریه که حق زن بوده و معمولا هنگام جدایی، درخواست می‌شود.

ازدواج ممکن است به طلاق برسد و این جزئی از زندگی است. من و شما عضوی از جامعه هستیم و آمارهای مربوط به طلاق نگران کننده هستند. شاید شما یا اقوام‌تان روزی درگیر طلاق و موضوع مهریه شوید آگاهی یافتن در این زمینه کمک کننده خواهد بود.

چطور می‌توان از طلاق جلوگیری کرد؟ عده‌ای به شوخی آن را به ازدواج نسبت می‌دهند. انگار مسئله و موضوعی است که نمی‌توان برای آن کاری انجام داد، درصورتی که اصلا این‌طور نیست.

می‌توانید شخصی را به عنوان همسر انتخاب کنید که بیشترین تناسب را با شما و شرایط‌تان داشته باشد. ضمن آن ایده‌آل‌ها و اهداف زندگی‌تان با هم تضاد نداشته باشد. به گونه‌ای که بتوانید بدون مشکل در سال‌های طولانی کنار هم زندگی کنید.

وکیل اعسار در پرداخت مهریه
وکیل اعسار در پرداخت مهریه

بنابراین مشاوره پیش از ازدواج ریسک طلاق را برای شما کاهش می‌دهد. آیا مشاوره ازدواج تنها راه حل است؟ خیر، مشاوره با وکیل نیز کمک کننده خواهد بود.

یک وکیل در زمینه خانواده و طلاق، با توجه به تجربه و دانشی که در حوزه تخصص خود دارد، می‌تواند اشتباهات حقوقی را برای شما تشریح کند تا مانع از بروز طلاق شود. یا اینکه تا جایی که امکان داشته، هزینه طلاق را کاهش می‌دهد.

مشکلاتی که در صورت بروز طلاق رخ می‌دهند:

  • اعسار در پرداخت مهریه
  • تعیین تکلیف وضعیت فرزندان

تمرکز ما در اینجا، صحبت کردن در مورد اعسار یعنی تنگ‌دستی در پرداخت مهریه است.

مفاهیم اصلی اعسار در پرداخت مهریه

اعسار به معنی تنگ‌دستی و ناتوانی مالی در پرداخت دین و قرض است، از آنجایی که مهریه دین زن به مرد است، اعسار در مورد آن به کار می‌رود. معنای ضمنی اعسار، قسط‌بندی کردن مهریه است، زیرا فرد توانایی مالی بازپرداخت مهریه را به صورت یک دفعه‌ای ندارد و فقط می‌تواند هر ماه مقدار محدودی را پرداخت کند.

مهریه حق زن است که در زمان ازدواج با توافق دو طرف تعیین می‌شود، معمولا هنگام طلاق، درخواست مهریه از طرف زن، مطرح می‌شود. شوهر باید مهریه را به طور کامل بدهد، وگرنه به زندان می‌رود. تنها راه ممکن برای جلوگیری از زندان رفتن، اثبات وضعیت نداری‌ و ضعف مالی‌اش است.

او باید یک پرونده دعوی را هم‌زمان با تقاضای همسرش، تنظیم کند تا در صورت رعایت کردن شرایط تنظیم درخواست اعسار در پرداخت مهریه، مهریه را قسط‌بندی کرده و به زندان نرود. شاهدهایی که از دیرباز مرد را بشناسند، آشنایی سببی و نسبی را با او نداشته باشند و علیه همسر نیز در دادگاه‌ها، پرونده‌ای نداشته باشند.

وکیل اعسار در پرداخت مهریه
وکیل اعسار در پرداخت مهریه

ضرورت گرفتن وکیل برای اعسار در پرداخت مهریه

وکیل فردی درس خوانده در دانشگاه‌های کشور برای کسب مهارت و دانش مورد نیاز جهت انجام وکالت افراد است.

وکیل‌ نیز مانند پزشک، معلم یا دانشجو سطح سواد و تخصص او متفاوت است، گستردگی زیاد دانش وکالت باعث شده تا وکلا مثل متخصص‌های پزشکی در یک زمینه از زمینه‌های مختلف متخصص شوند و در گذر زمان با کسب تجربه ویادگیری‌های مختلف، به بهترین شدن، نزدیک شوند.

وکیل نقش مهمی را در رسیدن به بهترین نتیجه دارا است، چون با قوانین حقوقی و مدنی کاملا آشنا بوده و می‌تواند به شیوه‌ای مناسب درخواست فرد را بیان کند. بنابراین گرفتن وکیل کار درست‌تری است.

بهترین وکیل اعسار در پرداخت مهریه

شغل وکالت مثل بسیاری از شغل‌های دیگر، افراد متخصص و توانا را دارد، معمولا در هر زمینه یک فرد به سوی گرفتن تخصص و کارآمدی بالا سعی می‌کند تا با کمک آن، علاوه‌بر سرشناس شدن، علاوه‌بر رفع نیازهای بیشتری از مردم، دارآمد بیشتری را نیز به همراه خواهد داشت.

شما با توجه به اهمیت موضوع، تصمیم می‌گیرید که دنبال چه میزان مهارتی از یک وکیل اعسار در پرداخت مهریه دارید. می‌دانید که با افزایش مهارت و تقاضا برای بهترین‌ها، هزینه دریافتی آن‌ها بیشتر خواهد شد.

گاهی پرونده پیچیدگی خاصی ندارد که در طی آن، احساس نیاز به گرفتن بهترین وکیل اعسار در پرداخت مهریه باشد. برای کاهش هزینه و قیمت، می‌توان از یک وکیل عادی بهره برد، تفاوت بهترین‌ها با یک شخص عادی، تفاوت در جزئیات است، جزئیاتی که در گذر زمان و با تجربه به دست آمده‌اند و گاهی مرز بین بردن و باختن را تعیین می‌کنند.

بهترین‌ها تسلط بیشتری رو احساسات و هیجانات خود داشته، دایره واژگان قوی دارند، یعنی مهارت‌های نرمی که دیده نمی‌شوند اما در عملکرد خود را نشان می‌دهند. آن‌ها از نظر دانش آکادمیک تفاوت چندانی با هم‌دیگر ندارند.

بهترین موسسه برای ارائه وکالت اعسار در پرداخت مهریه

موسسه‌های حقوقی، سعی در جذب وکیل‌هایی دارند که روی یک زمینه و موضوع تسلط داشته باشند، با جمع کردن متخصصان مختلف حوزه وکالت، کم کم معروف می‌شوند و همین معروفیت، باعث افزایش درخواست مردم برای گرفتن وقت مشاوره می‌گردد و وکیل‌های توانا را که هنوز مرکز و مکانی را برای خود مهیا نکرده‌اند، به سمت خود جذب کنند. این چرخه سبب متولد شدن بهترین موسسه حقوقی می‌شود.

بهترین موسسه حقوقی برای هر نیازی، برنامه‌ای دارد و تخصصی را برای پاسخ دادن به مشکل شما دارا است. بهترین وکیل‌های حوزه‌های مختلف که در یک مرکز جمع شده‌اند، توانایی پاسخ به هر نیازی را دارند. خواسته شما هر چه باشد، بهترین وکیل‌ها در این موسسه آمادی پاسخگویی به شما هستند.

گاهی در شرایطی قرار می‌گیرید، بسیار تنش‌زا، تفکر و تصمیم‌گیری درست، بسیار سخت شده و نیاز به راهنمای دلسوزی دارید که دست شما را گرفته و به سوی تصمیم درست گرفتن، سوق می‌دهد، تصمیمی که کل زندگی‌تان را تحت تاثیر قرار می‌دهد، شرایطی نسبتا بحرانی که نیاز به مدیریت درست و تسلط بر عواطف دارد تا جوش و خروش ناشی از عصبانیت، تاثیر جبران ناپذیری روی ارتباط شما نگذارد.

وکیل می‌تواند این راهنمایی را به شما داده و مانع از بروز بحرانی به نام طلاق شود. بحران به دلیل تغییر کامل شرایط زندگی به صورت ناگهانی و روبه‌رو شدن با شرایط جدید است درحالی‌که آسیب‌های زیادی را همراه با خود به جا گذاشته است.

هر طلاقی اعسار در پرداخت مهریه دارد؟

طلاق از هم گسیختن زندگی یک خانواده است، خانواده‌ای که هر کدام از اعضای آن، به خانواده‌ای دیگر تعلق دارد و اینجاست که به هم پیوستگی اجتماع را می‌بینیم. وکیل می‌تواند از این موضوع جلوگیری کند. وکیل‌ها وظیفه دفاع کردن از حق موکل شان را دارند. وقتی ازدواجی به مرحله طلاق برسد، مهریه مطرح می‌شود.

تعدادی توافقی جدا می‌شوند و هر کدام به زندگی خود می‌پردازند. اما تعدادی کارشان به دادگاه می‌رسد. شخص می‌تواند وکیل بگیرد تا فرد آگاهی را به کمک خود بیاورد، شخصی که از قوانین و قواعد دادگاه آگاه است و می‌خواهد در ازای دستمزدی که دریافت می‌کند، به شما کمک کند تا به خواسته خود برسید

وکیل را می‌تواند زن یا مرد بگیرد، فقط نقش و جایگاه وکیل در این دو حالت متفاوت است. وکیل زن، سعی خود را در دفاع از حق زن و دریافت آن در دادگاه انجام خواهد داد. یکی از این حق‎ها، مهریه است. در سوی مقابل وکیل مرد قرار دارد که سعی و تلاش او، رفع اتهام و یا کاهش آن به حداقل مقدار است.

اینکه مهریه به صورت یکجا پرداخت شود یا قسط بندی شود، بستگی به وضعیت مالی مرد دارد، اگر مرد دارا باشد، باید تمام مهریه را پرداخت کند. اما اگر در تنگنا و مظیقه باشد، با ارائه مستندات، می‌تواند درخواست کاهش هزینه را به همراه داشته یعنی قسط بندی شدن مهریه، که به آن اعسار در پرداخت مهریه گویند.

برای یافتن مجموعه‌ای که بتواند بهترین مشاوران و وکلا را در اختیارتان بگذارد، استفاده از ابزارهای گوگل، انتخاب مناسبی است. گوگل به شما در یافتن بهترین‌ها کمک می‌کند. بهترین موسسه، بهترین وکیل، بهترین وکیل در یک تخصص خاص مثل اعسار در پرداخت مهریه، همه این‌ها به لطف گوگل، امکان‌پذیر شده است.

وکیل اعسار در پرداخت مهریه
وکیل اعسار در پرداخت مهریه

وکیل مجرب اعسار در پرداخت مهریه

بهترین وکیل، با وجود داشتن فاصله فیزیکی فراوان، به خاطر بستر اینترنت و دنیای دیجیتال، می‌تواند به شمایی که تا حالا ندیده است، راهنمایی و مشورت دهد. برایتان قرار ملاقات تنظیم کند و درنهایت وکالت شما را بپذیرد.

گوگل و اینترنت راه های ارتباطی جدیدی چون ایمیل، سایت، تماس صوتی و تصویری را فراهم کرده است، مسئله‌ای که در گذشته امکان‌پذیر نبود. برای رفع نیاز خود و دریافت شماره تماس، وقت مراجعه و… می‌توانید از تجارب دیگران هم استفاده کنید. انتخاب بهترین هزینه دارد، و پاداش آن شانس زیاد در پیروزی است.

اگر بخواهید به بهترین شانس پیروزی دست یابید، موسسه حقوقی سعی کرده تا متخصصان این حوزه را کنار هم گردآوری کرده تا بهترین خدمت را به شما ارائه دهد.

برای استفاده از این خدمات، می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی با ما در ارتباط باشید، کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی نیاز شما خواهند بود. یکی از خدمات ما، مشاوره از بهترین وکیل اعسار در پرداخت مهریه است.

در هنگام فرایند طلاق، زن خواستار مهریه است و درصورتی که مرد، از نظر مالی توانایی پرداخت مهریه را به صورت یکجا نداشته باشد و بتواند آن را ثابت کند، اعسار در پرداخت مهریه یعنی قسط بندی مهریه به مبالغی که برای او قابل پرداخت باشد، صورت می‌پذیرد.

در صورت تمایل به برقراری ارتباط با وکیل خانواده تنها کافیست از طریق راه های ارتباطی موجود با موسسه حقوقی وکیل خانواده تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا